Úvod   »   Mikrofóny   »   Veľkomembránové - transistorové   »   TLM 67

TLM 67

Veľkomembránový kondenzátorový mikrofón s prepínateľnou charakteristikou
Stránka výrobcu

Popis produktu

Inovovaný legendárny mikrofón U 67, kapsla K 67 a nové elektronické obvody, zvuková charakteristika U 67, tri smerové charakteristiky, basový filter a voliteľný útlm. To je nový mikrofón TLM 67 v originálnom dvojfarebnom prevedení.
 
Čísla „47“, „67“ a „87“ vo svete nahrávacích štúdií vzbudzujú nadšenie všetkých profesionálov. Samozrejme to nie je náhoda, že názov mikrofónu TLM 67 obsahuje tiež túto číslicu. TLM 67 vycháza z legendárneho modelu U 67 a obsahuje aj rovnaku kapslu K 67. Vďaka novo navrhnutým elektronickým obvodom sa výsledný zvuk blíží zvuku U 67 aj bez použitia obvodov používajúcich elektrónky. Podobná technológia bola už vyskúšaná v úspešnmm mikrofóne TLM 49.
 
TLM 67 je veľkomembránový kondenzátorový mikrofón klasického tvaru s jedinečnou dvojfarebnou povrchovou úpravou. Telo mikrofónu v perlovo šedej farbe je skombinované s mikrofonnou hlavou v tradičnom matnom nikle. Legendárny (a často napodobňovaný) tvar mikrofonu U 67 vyvinula firma Neumann v spolupráci so známým nemeckým desijnérom Wilhelmem Braun-Feldwegom. Tvar TLM 67 reprezentuje mikrofón U 67 s prihliadnutím k modernemu vývoju, zatiaľčo povrchová úprava nadčasovo prepojuje minulosť s budúcnosťou. U príležitosti 80. výročia firma Neumann pripomíná svojo zakladateľa Georga Neumanna trojrozmernou kovovou plaketou umiestnenou na prednej časti mikrofónu. Osobitosť výrobkov Neumann je tak vyjadrená v každom detaile tohoto mikrofónu.
 
TLM 67 je mikrofón so širokým spektrom použitia. Okrem svojej hlavnej úlohy spevového mikrofónu pre všetky druhy hudby a hovoreného slova sa môže použiť aj ako hlavný či bodový mikrofón pre snímanie hudobných nástrojov. Rozmerný drôtený koš obsahuje pružne uloženú kapslu s dvojitou membránou. Prepínač smerovej charakteristiky (guľová, kardioidná a osmičková) je umiestnený priamo pod mriežkou. Mikrofón môže pracovať bez skreslenia s akustickým tlakom až 105 dB pri dynamickom rozsahu 94 dB (A) – údaje platia pre použitie bez zapnutého útlmu. Spínačom na zadnej časti sa zapíná útlm 10 dB; jeho hlavným účelom je zabrániť možnému prebudenie pripojených zariadení. Ďaľším spínačom sa prepíná kmitočet basového filtra – ten obmedzuje hluk vetra a kompenzuje „proximity efekt“. Pružné zavesenie mikrofónnej kapsle obmedzuje prenos dotykových hlukov na vstup mikrofónu. Pre účinnejšie potlačenie sa ako príslušenstvo dodává pružný záves EA 87 a veterná ochrana WS 87, prípadne pop-filtre PS 15 a PS 20 pre snímanie na malú vzdialenosť.

Vyrába sa vo farebnej kombinácii matná perlovo šedá/matný nikel.

Vlastnosti:
 • zvuková charakteristika legendárneho U 67
 • prepínateľné smerové charakteristiky: guľová, kardioidná, osmičková
 • basový filter - zap/vyp
 • útlum 10 dB - zap/vyp
 • beztransformátorové obvody
 • nové dvojfarebné prevedenie
 • balenie vrátane kufríka

Použitie

 • mikrofón pre všeobecné použitie
 • spevový mikrofón (sólisti  a chóry)
 • vysielanie, dabing, komentáre
 • závesný mikrofón
 • bodový mikrofón pre sláčiky, najmä čelo a basa, ako aj klavír

To sú len niektoré z najbežnejších aplikácií. Odporúčame ďalšie experimentovanie pre získanie maximálneho využitia  tohoto mikrofónu.

Technické údaje

Akustický systém: tlakový gradientný
Smerová charakteristika: guľová / kardioidná / osmičková
Frekvenční rozsah: 20 ... 20 000 Hz
Citlivosť pri 1 kHz/1 kOhm: 10 / 18 / 9 mV/Pa
Nominálna impedancia: 50 Ohm
Min. zaťažovacia impedancia: 1 000 Ohm
Úroveň šumu podľa CCIR: 29 / 24 / 30 dB
Úroveň šumu podľa A: 16 / 11 / 17 dB-A
Pomer signál/šum podľa CCIR (94 dB SPL): 65 / 70 / 64 dB
Pomer signál/šum podľa A (94 dB SPL): 78 / 83 / 77 dB-A
Max. akustický tlak (SPL) pri skreslení < 0,5%: 110 / 105 / 111 dB
Max. výstupné napätie: -1 dBu
Dynamický rozsah mikrofonného zosiňlovača (A): 94 dB
Napájacie napätie (P48, IEC 61938): 48 V ± 4 V
Konektor: XLR 3M
Hmotnosť: 490 g
Priemer: 56 mm
Dĺžka: 200 mm

Merania

Varianty

 
TLM 67 mikrofón
drevený box

TLM 67 pearl gray/nickel Cat. No. 008605

Na stiahnutie

Návod na obsluhu